Sayt ziyarətçisinin şəxsi məlumatların işlənməsi üçün RAZILIĞI
Sayt ziyarətçisi şəxsi məlumatlarını təqdim edərək, "Şəxsi məlumatlar haqqında"qanun əsasında şəxsi məlumatlarının aşağıdakı məqsədlər üçün işlənməsinə, saxlanmasına və istifadəsinə razılıq verir:
- saytda İstifadəçinin qeydiyyatı
- müştəri dəstəyinin həyata keçirilməsi
- İstifadəçi marketinq hadisələri haqqında məlumat əldə etməsi
- Satıcı tərəfindən Alıcı qarşısında öhdəliklərin yerinə yetirilməsi
- göstərilən xidmətlərin keyfiyyətini artırmaq üçün audit və digər daxili tədqiqatların aparılması
Şəxsi məlumatlar sayt ziyarətçisinin şəxsiyyətini müəyyənləşdirməyə imkan verən hər hansı bir şəxsi məlumat deməkdir:
- Soyadı, Adı, Atasının Adı
- Doğum tarixi
- Əlaqə telefonu
- E-poçt ünvanı
- Poçt ünvanı
Saytın ziyarətçilərinin şəxsi məlumatları yalnız elektron daşıyıcılarda saxlanılır və qanunvericiliyin tələblərinin yerinə yetirilməsi ilə əlaqədar fərdi məlumatların qeyri-avtomatik işlənməsinin zəruri olduğu hallar istisna olmaqla, avtomatlaşdırılmış sistemlərdən istifadə etməklə işlənir.
Satıcı aşağıdakı hallar istisna olmaqla, alınan şəxsi məlumatları üçüncü şəxslərə ötürməməyi öhdəsinə götürür:
- səlahiyyətli dövlət orqanlarının tələbi ilə yalnız qanunla müəyyən edilmiş əsaslarla və qaydada
- məhsul və xidmətlər təqdim etmək üçün satıcı ilə işləyən və ya sayt sahibinə məhsul və xidmətləri istehlakçılara satmağa kömək edən strateji tərəfdaşlara.
Üçüncü şəxslərə yalnız tələb olunan xidməti göstərmək və ya lazımi əməliyyatı həyata keçirmək üçün lazım olan minimum şəxsi məlumatları təqdim edirik. Sayt sahibi, dəyişikliklərin mövcud qanunvericiliyə zidd olmadığı təqdirdə, bu qaydalara birtərəfli dəyişiklik etmək hüququnu özündə saxlayır. Bu qaydaların şərtlərindəki dəyişikliklər saytda dərc edildikdən sonra qüvvəyə minir.

by the Website Visitor to Personal Data Processing
By submitting his/her personal data, the website visitor gives his/her consent to the processing, storage and use of his/her personal data subject to the provisions of the Law on Personal Data, for the purposes of:
1. User registration on the Website
2. providing customer support
3. delivering information about marketing events to the User
4. mtg the Seller’s obligations to Buyer
5. conducting audits and other internal research to improve the quality of services provided
Personal data means any information of a personal nature, which allows identifying the Website visitor. Personal data includes:
1. Last name, first name and patronymic
2. Date of birth
3. Contact phone number
4. E-mail address
5. Mailing address
Website visitors’ personal data is stored exclusively in electronic form and processed using automated systems, unless manual handling of personal data is required to comply with legal requirements.
The Seller undertakes not to share the personal data with third parties, except in the following cases:
1. upon the request of authorized government bodies, strictly following the grounds and procedure established by legislation
2. to strategic partners working together with the Seller in the provision of products and services, or those who assist the site owner in delivering products and services to consumers.
Any personal data provided to third parties is limited to the minimum amount required to provide the service or conduct the transaction. The Website owner reserves the right to unilaterally amend these rules, provided that such amendments do not contravene the current legislation. Changes to these rules become effective after their publication on the Website.